Victorie facilă

ASS FC Vaslui învinge Racova Pușcași, scor 5-0, și își consolidează prima poziție în clasamentul ligii a patra.

Fără să forțeze prea mult, ASS FC Vaslui obține o victorie confortabilă în fața ocupantei locului 7, Racova Pușcași, scor 5-0.

Echilibrul jocului a fost rupt după aproape 20 de minute de către Abuzătoaie, care a deschis scorul cu un șut plasat.

Peste patru minute, Vlăduț Dudău scapă singur spre poartă, driblează portarul și majorează scorul.

Până la pauză, Țârțărău mai înscrie o dată, din lovitură de la 11 m, după un henț în careu.

La reluare, Adrian Neniță și Victor Cumpănă, din penalty, marchează celelalte două goluri, contribuind la cel de-al 16-lea succes stagional pentru ASS FC Vaslui.

Joi, 17 mai, de la ora 18, vasluienii vor evolua în deplasare, cu Flacăra Muntenii de Sus, ocupanta locului 3 în clasamentul ligii a patra.