FC VASLUI – Star Tătărăni 6-4 (3-2)

Start de partidă pe terenul 2 și totodată startul returului în Liga a 4-a Vaslui. Meciul a început cu un moment de reculegere pentru tatăl delegatului echipei din Tătărăni!

Min. 1 – Echipa din Tătărăni reușește să deschidă scorul după ce atacantul advers scapă singur pe contraatac. FC Vaslui – Start Tătărăni 0-1
Min. 3 – Echipa din Tătărăni scoate o lovitură liberă din marginea careului, lateral stânga, dar șutează mult lângă.
Min. 12 – Prima ocazie a “galben-verzilor”, Neniță centrează din corner, Năzăreanu se înalță și trimite puțin pe lângă poartă!
Min. 17 – GOOOL FC VASLUI! Înscrie superb Olaru Ovidiu. Neniță pasează din lovitură liberă în 16 metri central pentru Olaru care șutează din prima și înscrie cu ajutorul transversalei. FC Vaslui – Star Tătărăni 1-1
Min. 18 – GOOOL! GOOL! GOL! Înscrie Solomon Cătălin. Abuzătoaei scapă singur în careul advers, șutează, dar portarul advers respinge cu greu mingea care ajunge la Solomon, iar acesta împinge mingea în poartă cu capul. FC Vaslui – Star Tătărăni 2-1
Min. 28 – Combinație superbă de pase pe linia careului mare între Chirilă, Munteanu și Abuzătoaei, dar ultimul sutează puternic în plasa laterală.
Min. 32 – GOOOL FC VASLUI! Înscrie pentru 3-1 Țârțârău Sebastian cu un șut la colțul lung din interiorul careului mare după o pasă venită de la Abuzătoaei. FC Vaslui – Star Tătărăni 3-1
Min. 39 – Echipa din Tătărăni reduce din diferență, 3-2.

Pauză! Echipa din Tătărăni a avut un început mai bun de partidă când au și reușit să deschidă scorul în primul minut de joc. După deschiderea scorului ”galben-verzii” încep să preia controlul jocului și reușesc să înscrie de 3 ori. Echipa din Tătărăni a reușit să speculeze o neînțelegere între fundașii noștri pe finalul reprizei și reușesc să reducă din diferență cu un șut la colțul lung al porții apărate de Bădiț. FC Vaslui – Star Tătărăni 3-2 și sperăm la o repriză a 2-a cu mai multă atenție din partea băieților noștri.

Min. 46 – Schimbare! Iese ușor accidentat Neniță Adrian, intră Agache George!
Min. 50 – GOOOL FC VASLUI! Înscrie Munteanu Ionuț din penalty după un henț în careu al unui jucător din Tătărăni. FC Vaslui – Star Tătărăni 4-2
Min. 51 – Înscrie echipa din Tătărăni cu un șut de la 25 de metri. FC Vaslui – Star Tătărăni 4-3
Min. 55 – GOOOL! GOOL! GOL! Înscrie și Năzăreanu Lucian dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri, poziție centrală! FC Vaslui – Star Tătărăni 5-3
Min. 59 – Schimbare! Iese Chirilă Robert, intră Grigoraș Sebastian!
Min. 61 – Ocazie imensă pentru “galben-verzi”, Olaru centrează în careu dintr-o lovitură liberă lateral stânga, mingea ajunge la Țârțârău care șutează din prima, dar portarul advers este atent și reușește să respingă în corner.
Min. 68 – Schimbare! Iese Munteanu Ionuț, intră Cumpănă Petronel!
Min. 70 – Schimbare! Iese Solomon Cătălin, intră Dudău Vlăduț!
Min. 73 – GOOOL FC VASLUI! Înscrie senzațional Abuzătoaei după o cursă individuală de 50 de metri începută din apropierea careului nostru, ajunge la aproximativ 25 de metri de poarta adversă și înscrie cu un șut plasat direct în vinclul porții adverse. FC Vaslui – Star Tătărăni 6-3
Min. 74 – Schimbare! Iese Olaru Ovidiu, intră Cezar Ionuț!
Min. 77 – Ocazie mare pentru “galben-verzi”, Dudău centrează în careu și Țârțârău trimite cu capul puțin peste transversală!
Min. 88 – Abuzătoaei șutează puternic spre colțul lung al porții echipei din Tătărăni de la 30 de metri, dar portarul advers reușește să respingă în corner.
Min. 92 – Echipa din Tătărăni înscrie din penalty după un henț în careu a lui Grigoraș și stabilesc scorul final, FC Vaslui – Star Tătărăni 6-4.

Final! Debut cu dreptul în primul meci din retur pentru noul antrenor al echipei, Cezar Ionuț și secunzii Cumpănă Victor și Coropceanu Andrei, împotriva unui adversar incomod care cu siguranță o să pună multe probleme și celorlalte echipe în acest retur de campionat. Un meci frumos, cu multe goluri, plăcut pentru publicul aflat în tribune. Pentru ”galben-verzi” urmează un nou meci dificil weekend-ul viitor, când urmează să ne deplasăm la Huși pentru a întâlni echipa din localitate, AS Hușana Huși.